Začetek ARIS CRP raziskovalnega projekta »Razvoj metodologije in spletne rešitve za vrednotenje zrelosti in spodbujanje uporabe odprtih podatkov v slovenskem gospodarstvu«

Fakulteta za organizacijske vede z veseljem oznanja začetek 18 mesečnega raziskovalnega projekta. Cilj projekta je razvoj celovite metodologije za oceno stopnje zrelosti za uporabo odprtih podatkov v slovenskih podjetjih, ki bo temeljila na večkriterijskem modelu, implementiranem v sodobno spletno aplikacijo, ki bo omogočala samostojno uporabo s strani podjetij, zajem podatkov preko spletnega vmesnika, avtomatičen prenos podatkov v model in izračun ocene ter avtomatično generiranje  povratne informacije (ocene in razlage) za podjetja.

V projektu, ki ga vodi red. prof. dr. Mirjana Kljajić Borštnar, poleg Fakultete za organizacijske vede sodeluje še podjetje Arctur d.o.o.