Poleg kakovostnih študijskih programov imajo študenti FOV na voljo tudi dodatne ugodnosti.
Nekatere so podane spodaj, vse pa so zbrane na strani it.um.si .
Za več informacij lahko napišete e-mail na upravnik.fov@um.si
Brezplačna licenčna programska oprema podjetja Microsoft
Preko Azure Dev Tools for Teaching je zaposlenim in študentom UM brezplačno omogočena namestitev in uporaba določene licenčne programske opreme podjetja Microsoft, za namene raziskovanja.
Več informacij najdete tukaj.
Microsoft 365 Apps
Študenti imate dostop do brezplačnih licenc za programsko zbirko Microsoft 365 Apps. Gre za programsko opremo, ki vključuje Word, PowerPoint, Excel, Teams, Outlook, OneNote, Publisher, Access,...
Več informacij najdete tukaj.
Opozorilo: Windows Installer in Click-to-Run nista kompatibilna. Več informacij najdete tukaj.
Digitalni viri (več informacij najdete tukaj)
- Digitalna knjižnica Univerze v Mariboru (DKUM) je javno dostopen repozitorij, ki vsebuje diplomska, magistrska in doktorska dela kot tudi druge publikacije, ki so nastale ali bile izdane na Univerzi v Mariboru. Skrbnik DKUM je Univerzitetna knjižnica Maribor.
- Študentje in zaposleni na Univerzi v Mariboru, v okviru licenčnih določb, dostopajo do vseh naročniških elektronskih informacijskih virov (elektronski znanstveni časopisi, elektronske knjige,...) in iskalnika UM:NIK z računalnikov, ki se nahajajo znotraj računalniškega omrežja Univerze. Več informacij najdete tukaj.
- Z AAI prijavo (digitalno identiteto UM) je možen dostop tudi do informacijskega vira, kot je Web of Science (WoS), multidisciplinarna zbirka najbolj prestižnih in vplivnih znanstvenih revij (podrobnejša navodila za prijavo).
- Univerza v Mariboru kot edina visokošolska inštitucija v Sloveniji svojim uporabnikom nudi brezplačni dostop do portala Gartner. Več informacij najdete tukaj.
- Statista omogoča pregleden in enostaven dostop do zanesljivih in urejenih statističnih podatkov iz različnih področij. Več informacij najdete tukaj.
Pomagate si lahko tudi z:
- Google Učenjak (Google Scholar) omogoča obsežno iskanje po akademski literaturi.
- Aplikacija BrowZine omogoča tabličnim napravam in pametnim telefonom prilagojeno sledenje elektronski ponudbi znanstvenih revij, dostopnih na Univerzi v Mariboru.
- Anaconda (Continuum Analytics) omogoča namestitev obsežnih paketov za delo s podatkovnimi nizi v Python orodjih. Študenti in zaposleni imajo s prijavo z univerzitetno e-pošto dostop do brezplačne akademske licence za Anaconda dodatke (Anaconda Academic).
Brezžično izobraževalno omrežje Eduroam
Eduroam omogoča varen in brezplačen dostop do zaščitenega brezžičnega omrežja. Zaposleni in študenti UM se lahko brezplačno prijavijo v Eduroam tudi na drugih izobraževalnih institucijah po Sloveniji in svetu s svojo digitalno identiteto UM. S priklopom na omrežje sprejmete pravila dopustne rabe.
Namestitveni paket najdete na Eduroam CAT, kamor je pridružena Univerza v Mariboru. Omogoča preprosto nastavljanje omrežja Eduroam na priljubljenih operacijskih sistemih (Windows, Linux, Mac, …).
Statistična obdelava podatkov s programskim paketom SPSS
Za študente FOV je letos za študijske namene na voljo statistični paket SPSS. Več informacij najdete tukaj.
Dostop do programskega orodja Endnote
Endnote je program - orodje za upravljanje referenc in citiranje, ki omogoča bistveno lažje delo pri iskanju, organiziranju in deljenju referenc. Več informacij najdete tukaj.
Dostop do VMWare Academic Subscription
Univerza v Mariboru svojim uporabnikom omogoča dostop do programske opreme VMWare, ki je namenjena uporabi v pedagoške in raziskovalne namene. Več informacij najdete tukaj.
Matlab in Simulink (Campus licenca)
V okviru kampus licence je uporabnikom z digitalno identiteto UM na voljo programska oprema MATLAB in Simulink; prav tako je na voljo dostop do on-line tečajev. Več informacij najdete tukaj.