Vključujoče univerzitetno izobraževalno okolje kot generator uspešnih zgodb

Priložnost za rast in razvoj vključujočega izobraževalnega okolja tokrat 7. decembra pod okriljem Rektorske konference RS.

Visokošolski zavodi in institucije v Sloveniji si prizadevajo izboljšati razmere s prilagoditvami in podporo, da bi ustvarili enakovredne možnosti za uspešen študij. Dostopno izobraževanje namreč spodbuja priložnosti, bogati izkušnje družbe z raznolikostjo in ustvarja nove uspešne zgodbe. Pod okriljem Rektorske konference RS se združujejo izobraževalne ustanove, strokovnjakinje in strokovnjaki, visokošolske učiteljice in učitelji ter študentke in študenti, ki bodo delili izkušnje in uspešne zgodbe.

Vljudno vas vabimo, da se pridružite spletnemu dogodku Vključujoče univerzitetno izobraževalno okolje kot generator uspešnih zgodb, ki bo potekal v četrtek, 7. decembra 2023, s pričetkom ob 9. uri. Cilj dogodka je izboljšati inkluzijo študentk in študentov s posebnimi potrebami ter deliti uspešne zgodbe ter predloge ukrepov za bolj inkluzivno visokošolsko izobraževanje v Sloveniji. Ob predstavitvah Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije RS, Nacionalne agencije RS za kakovost v visokem šolstvu, Društva študentov invalidov Slovenije, ne spreglejte zgodb iz:

• Univerze v Trstu,
  • Univerze v Ljubljani,
  • Univerze na Primorskem,
  • Univerze v Novi Gorici,
  • Univerze v Novem mestu,
  • Nove univerze,
  • in Univerze v Mariboru.

Cilji spletnega dogodka:

• Izmenjava izkušenj o pristopih in prilagoditvah, ki jih različni zavodi uporabljajo za sodelovanje s študentkami, študenti s posebnimi potrebami.
  • Predstavitev koristnih in pomembnih informacij za izobraževanje s prilagoditvami.
  • Deljenje uspešnih zgodb študentk, študentov s posebnimi potrebami o študiju na univerzah in njihovih izkušnjah študija s prilagoditvami.
  • Zbiranje predlogov ukrepov za izboljšanje stanja inkluzije v visokošolskem izobraževalnem okolju.

Podroben program dogodka in prijavni obrazec najdete na portalu Dogodki UM.

Naj visokošolsko okolje (p)ostane sinonim za dostopno izobraževanje.