14. mednarodni simpozij o operacijskih raziskavah - SOR'17

Včeraj smo na Bledu, v Hotelu Astoria pričeli s 14. mednarodnim simpozijem o operacijskih raziskavah (14th International Symposium on Operational Research in Slovenia), ki ga Fakulteta za organizacijske vede Univerze v Mariboru organizira skupaj s Sekcijo za operacijske raziskave Slovenskega društva Informatika.

Simpozij bo potekal do petka na njem pa bodo udeleženci iz različnih držav predstavili prispevke in nove rešitve s področja operacijskih raziskav, izmenjali izkušnje, spoznanja in prepoznali praktične probleme, ki jih je moč reševati z metodami operacijskih raziskav.

Namen simpozija SOR'17 je popularizacija operacijskih raziskav za reševanje kompleksnih problemov (v ekonomiji, računalništvu, organizaciji, ekologiji, ipd.) in spodbujanje k nadaljnjim raziskavam.

Več o konferenci si lahko preberete na spletni strani http://sor17.fov.uni-mb.si/.