Vabilo k sodelovanju na poletni šoli Smart City Enterprise Architectures Virtual Reality Summer School

V okviru projekta Erasmus+ BIPER  (Business Informatics Programme Reengineering) bodo sodelavci UM FOV (Andreja Pucihar, Mirjana Kljajić Borštnar, Gregor Lenart, Marjeta Marolt, Blaž Gašperlin, Doroteja Vidmar) skupaj s partnerskimi univerzami in institucijami iz Madžarske (Budapest Corvinus University), Italije (Claranet srl.), Nemčije (Leibniz Information Centre for Science and Technology - TIB) in Škotske (University of the West of Scotland - UWS) organizirali poletno šolo z naslovom "Smart City Enterprise Architectures", ki bo potekala virtualno preko spleta v okolju Frames VR (orodje VR Frame.io) med 20. in 24. junijem.

Poletna šola bo organizirana v okviru projekta BIPER Erasmus+, katerega cilj je razvoj novih pristopov k poučevanju in učenju na področju informacijskih sistemov (problemsko naravnano učenje, oblikovalsko razmišljanje (»design thinking«), uporaba tehnologij virtualne resničnosti, idr.).

Udeleženci poletne šole bodo za konkretni problem, ki izhaja iz ideje pametnega mesta, ob podpori mentorjev snovali in razvijali inovativne rešitve. Pri tem bodo pridobili potrebna znanja za snovanje informacijskih rešitev (TOGAF pristop, procesni pogled, tehnologije, kibernetska varnost, metodologije reševanja problemov).

Kdo naj se prijavi?

Vsak posameznik, ki je končal ali je na poti k dokončanju dodiplomskega ali magistrskega študija iz poslovne ekonomije, menedžmenta, informacijskih sistemov ali sorodnega področja, ki se zanima za rešitve pametnega mesta.

Več informacij o poletni šoli najdete na: BIPER_Summer_School_invitation.pdf

Če želite izraziti zanimanje za sodelovanje, se prijavite tukaj: https://forms.gle/Fo5svs3qqKGjyEUX7