Izbruh nalezljivih bolezni (epidemija koronavirusa - nCOV19)

Fakulteta za organizacijske vede Univerze v Mariboru v okviru akreditiranega študijskega programa Krizni management v svojih učnih načrtih  predvideva določene vsebine, ki so vezane na preventivne in kurativne ukrepe v primeru izbruha nalezljive bolezni.

V nadaljevanju vas usmerjamo na učbenik več avtorjev iz Univerze v Mariboru ter Slovenske vojske  “Pandemija: upravljanje in obvladovanje omejitve gibanja” iz leta 2009,  ki  opisuje omejitev gibanja (izolacija),  karanteno ter samozaščito civilnega prebivalstva itd. Ne glede na “relativno” starejši datum učbenika je vsebina še vedno uporabna in aktualna ter lahko služi poleg uradnih napotkov odgovornih kot dodatna usmeritev vsem zainteresiranim. Cilj te objave je želja po boljši informiranosti in zmanjšanju negotovosti pri posameznikih ob izbruhu nalezljivih bolezni.

Prof. dr. Iztok Podbregar