VIVID 2022 – Konferenca Vzgoja in izobraževanje v informacijski družbi

Institut Jožef Stefan, Jamova 39
Ljubljana
Slovenia

Konferenca VIVID 2022, ki letos poteka že 25. leto, je namenjena proučevanju novih načinov dela in skupnega življenja v vzgojno-izobraževalnem procesu, ki jih prinaša sodobna informacijska in komunikacijska tehnologija.

Konferenco organizirata Fakulteta za organizacijske vede in Institut Jožef Stefan.

Soorganizatorja sta Fakulteta za računalništvo in informatiko in Slovensko društvo Informatika.

Konferenca bo potekala pod okriljem multi-konference Informacijska družba 2020 in bo imela značaj posvetovanja. Odvijala se bo na Inštitutu Jožef Stefan v Ljubljani.

Teme konference:

• Didaktika poučevanja na daljavo
  • Priprava in uporaba e-gradiv in e-storitev
  • Digitalno opismenjevanje od vrtca do univerze za tretje življenjsko obdobje
  • Digitalne kompetence
  • Poučevanje računalniških znanosti
  • Medijska pismenost in izobraževanje
  • Izobraževalna računalniška omrežja
  • Konceptualno učenje
  • Tehnologije znanja in umetna inteligenca v izobraževanju
  • Izobraževalni sistemi za odrasle in pedagoge
  • Izobraževalne delavnice

Program konference in ostale informacije boste našli na spletni strani: http://vivid.fov.um.si/.