Strokovna ekskurzija za študente prvih letnikov univerzitetnega študija vseh treh študijskih programov FOV UM

17. 10. 2022
08:00 to 13:00
Lokacija:
FOV UM
Kranj – Ljubljana – FOV UM
Slovenia

Študente 1. letnikov univerzitetnih študijskih programov FOV UM vabimo k udeležbi obiska delovnega okolja, ki bo 17. oktobra.

Študenti bodo obiskali Tehnološki park Ljubljana in muzej računalništva.

PROGRAM STROKOVNE EKSKURZIJE ZA ŠTUDENTE PRVIH LETNIKOV UNIVERZITETNEGA ŠTUDIJA FOV UM

Ogled računalniškega muzeja  in obisk Tehnološkega parka Ljubljana

Kranj – Ljubljana

Odhod posebnega avtobusa je planiran ob 8. uri izpred parkirišča UM FOV. Z avtobusom se bomo odpeljali do Računalniškega muzeja. Poslanstvo računalniškega muzeja Ljubljana je že od leta 2004 opominjanje na informacijsko dediščino.  Posvečajo se zbiranju, ohranjanju in oživljanju digitalne tehnične dediščine, predvsem pa njeni interpretaciji skozi značilne razstave in program vezan na informatizacijo in digitalizacijo celotnega družbenega tkiva.

Po končanem ogledu računalniškega muzeja nas bo pot vodila do Tehnološkega parka Ljubljana. Tehnološki park Ljubljana pod svojim okriljem združuje več kot 290 podjetij z več kot 1400 zaposlenimi. Poleg svoje javne podobe, ugleda in verodostojnosti ponuja organizacija svojim članom tudi polno podjetniško podporo, vključno z iskanjem poslovnih in strateških povezav. Ob 11. uri si bomo s študenti ogledali poslovno okolje Tehnološkega parka Ljubljana.

Po obisku Tehnološkega parka bo sledila vožnja nazaj proti Kranju. Predviden prihod nazaj na parkirišče UM FOV je planiran okoli 13. ure.

Podrobnejše informacije glede prijave boste prejeli na predavanjih s strani doc. dr. Alenke Baggia.

Udeležba na ekskurziji je za študente prvih letnikov univerzitetnega študija FOV UM brezplačna.

Za vse dodatne informacije v zvezi z ekskurzijo se lahko obrnete na Karierni center fakultete: karierni.fov@um.si .

Vabljeni!