Na Fakulteti za organizacijske vede UM smo zaključili z 2. mednarodno poletno šolo

V Kranju na Fakulteti za organizacijske vede UM smo med 5. in 23. septembrom izvedli drugo mednarodno poletno šolo z naslovom »Organizacija, management in družba«. Program poletne šole je bil med 12. in 17. septembrom 2022 izveden v Kranju, na fakulteti, deloma pa je potekal na daljavo.

Udeleženci druge mednarodne poletne šole so bili študenti, ki so prihajali s fakultet iz Finske, Belgije, Romunije, Nemčije, Litve, Francije, Portugalske, Hrvaške in Bosne in Hercegovine. Program poletne šole je bil sestavljen skupaj s profesorji iz Poljske, Ukrajine, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Makedonije in Slovenije, vključeval je niz zanimivih delavnic in predavanj na področjih in vsebinah vseh stebrov organizacije – procesov, ljudi in informacijskih sistemov. Preko številnih sodobnih oblik poučevanja so študenti spoznavali področja organizacij z vidika različnih vidikov.

Posebnost poletne šole je bila izvedba študije primera, ki je letošnje leto potekala pod okriljem izziva, ki ga je pripravilo podjetje Iskraemeco, d. d. Vsebina izziva študije primera je bila kadrovsko in organizacijsko obarvana, študente in profesorje poletne šole so v času poletne šole gostili tudi v podjetju Iskraemeco in jim predstavili njihove organizacijske in delovne procese ter proizvodnjo. Na zadnji dan poletne šole, 23. septembra, so skupine študentov na daljavo predstavile svoje rešitve izziva in tako komisija kot ostali sodelujoči, so bili nad delom študentov več kot navdušeni.

V program poletne šole so bile vključene tudi različne aktivnosti, ki so študentom predstavile lepote naših krajev, Kranja in Ljubljane. Poudarki poletne šole so bili usmerjeni v nadgradnjo znanj in kompetenc študentov z mednarodno zasedbo profesorjev, medkulturne izmenjave izkušenj in seveda druženje. Ob zaključku 2. mednarodne poletne šole na Fakulteti za organizacijske vede UM že snujemo načrte za organizacijo prihodnje mednarodne poletne šole, ki bo predvidoma potekala v mesecu septembru prihodnje leto.

Več o izvedbi poletne šole boste našli na spletni strani: https://summerschool.fov.um.si/.