Delavnica Erasmus+ projekta “Integrating Digital Content and Digitalization of High Schools” – iDADOHS št. 2021-1-MK01-KA220-HED-000027646

V skladu z načrtovanimi projektnimi aktivnostmi učenja, poučevanja in usposabljanja je bila med 5. in 7. septembrom 2022 na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za organizacijske vede, v sodelovanju s Šolskim centrom Kranj - Srednjo strokovno šolo, izvedena delavnica Erasmus+ projekta: iDADOHS.

Udeleženci iz 10 partnerskih institucij so se seznanili z razvojem in uporabo orodij za digitalizacijo, ter se usposabljali na temo razvoja in uporabe teh orodij. Posebna pozornost je bila namenjena UNESCOvi pobudi o odprtih izobraževalnih virih. Na delavnici je bil predstavljen prvi učni izid, ki ga je pripravil koordinator projekta prof. dr. Bekim Fetaji. Organiziran je bil organizacijski sestanek glede nadaljnjih korakov projekta.

V okviru delavnice so bile izvedene naslednje dejavnosti usposabljanja:

• Pregled tehnologij za OER (Open Educational Resources) – red. prof. dr. Andrej Škraba
  • Razvoj spletne učilnice - projekt ProCare, doc. dr. Alenka Baggia
  • Spletni informacijski sistem za opravljanje izpitov, doc. dr. Borut Werber
  • Aplikacije z »Power Apps«, Luka Colarič
  • FabLab, Luka Colarič
  • Podpora učiteljem IKT na ŠC Kranj: Alenka Potočnik Zadrgal
  • Video produkcija izobraževalnih gradiv, izr. prof. dr.Uroš Rajkovič
  • Tanki odjemalci v izobraževalnem procesu, red. prof. dr. Robert Leskovar, vodja oddelka za informatiko
  • Gamifikacija v izobraževanju, red. prof. dr. Eva Jereb, viš. pred. dr. Marko Urh

Na delavnici so bile zbrane inovativne ideje, ki se bodo razvrstile pri nadaljnjih korakih izvajanja projekta.