24. 04. 2019
Lokacija:
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
Ljubljana
Slovenia

Fakulteta za organizacijske vede UM, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Olimpijski komite Slovenije vas vabijo na nacionalni posvet, na katerem bodo predstavljene aktivnosti na nacionalni ravni za podporo športnikom, s poudarkom na področju izobraževanja športnikov in nekateri primeri dobrih praks.

Posvet bo v sredo, 24. aprila 2019, ob 10. uri v veliki dvorani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, Masarykova cesta 16, Ljubljana.

Posvet bo predvidoma potekal do 12. ure. Po posvetu bo sledila podelitev certifikatov »Športnikom prijazno izobraževanje«, katere bo podelil Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez.

Za vse vsebinske podrobnosti o posvetu vam je na voljo g. Aleš Šolar, na kontaktih: ales.solar@olympic.si in  051 376 289.

Udeležba na posvetu je za vse udeležence brezplačna. Prijava je potrebna preko spletnega obrazca za prijave na povezavi: https://conference007830.typeform.com/to/HTKE56.

Program posveta dvojne kariere športnikov:

10.00: OTVORITEV Nacionalni posvet o dvojni karieri športnikov

Otvoritev posveta: dr.  Marko Ferjan, predsednik programskega odbora
Pozdravni nagovori:
-        dr. Jernej Pikalo, Minister za izobraževanje znanost in šport RS
-        g. Bogdan Gabrovec, predsednik OKS-ZŠZ
-        dr. Iztok Podbregar, dekan Fakultete za organizacijske vede UM

10.15 – 11.15: PREDSTAVITEV AKTUALNIH VSEBIN RAZISKOVANJA DVOJNE KARIERE ŠPORTNIKOV V SLOVENIJI

Predstavitve aktualnih vsebin raziskovanja:
-        prof. dr. Rado Pišot, znanstveni svetnik, ZRS Koper
-        izr. prof. dr. Saša Cecić Erpič, Fakulteta za šport UL
-        doc. dr. Anita Goltnik Urnaut, Fakulteta za komercialne in poslovne vede
-        red. prof. dr. Marko Ferjan, Fakulteta za organizacijske vede UM

11.15 - 12.00: PREDSTAVITVE DOBRIH PRAKS

-        Primer sodelovanja Gimnazije Franceta Prešerna in Smučarske zveze Slovenije
-        Primer sodelovanja Gimnazije Šiška in Nogometne zveze Slovenije
-        Primer sodelovanja Gimnazije Jesenice in Paraolimpijskega komiteja Slovenije

12.00 – 13.00: PODELITEV CERTIFIKATOV ŠPORTNIKOM PRIJAZNO IZOBRAŽEVANJE

Svečana podelitev listin certifikata Športnikom prijazno izobraževanje prejemnikom certifikatov: izobraževalnim institucijam na ravni srednješolskega in višje/visokošolskega izobraževanja v RS.

-        Predstavitev primera dobre prakse prejemnika certifikata Športnikom prijazno izobraževanje na ravni višje/visokošolskega izobraževanja
-        Podpisi dogovorov med OKS-ZŠZ in šolami za sodelovanje pri projektu Študij na daljavo

Za vsebino in organizacijo dogodka je odgovoren programski odbor: mag. Petra Tramte (članica programskega odbora – MIZŠ, Direktorat za šport), Aleš Šolar (član programskega odbora – OKS-ZŠZ) in dr. Marko Ferjan (predsednik programskega odbora – Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede).

Ciljna javnost dogodka so: predstavniki izobraževalnih institucij, vključeni v podporo izobraževanju športnikov, predavatelji, športniki, nekdanji vrhunski športniki, predstavniki športnih zvez, klubov in društev, trenerji, drugi predstavniki izobraževalnih institucij in ostali zainteresirani, posredno ali neposredno vključeni v izvajanje programov in projektov na področju dvojne kariere športnikov; predstavniki ministrstev, OKS-ZŠZ, Fundacije za šport RS.