Študentsko delo – sodelovanje v projektni nalogi »Igrifikacija abstraktnejših vsebin v prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom«

Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede v sodelovanju z OŠ Antona Janše Radovljica razpisuje, v okviru projektnih nalog »Študentski izzivi Univerze v Mariboru (NOO) (krajše ŠI:UM (NOO)« v obdobju 2024-2025«, plačano raziskovalno študijsko delo za študente/ke visokošolskih strokovnih študijskih programov 1. stopnje.

Projekt si prizadeva vključitev elementov igrifikacije, da bi izboljšali razumevanje in učenje abstraktnih vsebin pri učencih, ki se izobražujejo po prilagojenem izobraževalnem programu z nižjim izobrazbenim standardom. Glavni cilji so: (1) povečanje angažiranosti učencev z uporabo interaktivnih digitalnih orodij; (2) izboljšanje razumevanja abstraktnih konceptov s pomočjo multimedijskih vsebin in prilagojenih učnih aplikacij; (3) podpora individualiziranemu učenju z omogočanjem prilagoditve učnih poti in tempa za vsakega učenca posebej; (4) razvoj digitalnih kompetenc učiteljev in učencev.

Pogoji za sodelovanje na projektu in prijava:

Sodelujoči študenti morajo biti v času izvajanja projekta vpisani na enega od študijskih programov UM ter ne smejo biti v delovnem razmerju, ne opravljajo samostojne registrirane dejavnosti, niso vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri pristojnem organu oz. niso poslovodna oseba gospodarske družbe ali direktorji zasebnega zavoda.

Predvidena denarna spodbuda študentu: 11,57 EUR bruto bruto/uro, kar znaša približno 8,31 bruto znesek na napotnici, največ 40 ur/mesec (največ 1.388,40 EUR bruto bruto/mesec).

Prijava se odda elektronsko z uporabo spletne platforme programa Študentski izzivi Univerze v Mariboru, dostopne na https://si.um.si.  Za uspešno oddano prijavo se je potrebno predhodno registrirati.

• ŠTUDENT odpre zavihek ŠTUDENTI/Registracija in se registrira na Spletni platformi ŠI:UM

z enotno digitalno identiteto. Po registraciji dostopa do svojega profila.

• ŠTUDENT v zavihku Ostali izzivi vidi vse razpisane izzive in se prijavi na željeni izziv. Na koncu prijave navede tudi razloge za prijavo (stavek ali dva o tem, kaj je razlog za željo po sodelovanju).

Hkrati študent odda prijavo z izpolnitvijo prijavnega obrazca. Prijavi je potrebno predložiti izpolnjeno in podpisano Soglasje za zbiranje in obdelavo podatkov.

Prijavne obrazce se posreduje elektronsko podpisane na elektronski naslov projektna.fov@um.si ali lastnoročno podpisane na Univerzo v Mariboru, Fakulteto za organizacijske vede (Projektna pisarna - Soba 210 ali 212), Kidričeva cesta 55a, 4000 Kranj.

Oddana prijava še ne zagotavlja sodelovanje pri projektu. V primeru, da bo prijavljenih več študentov, kot je razpisanih mest, bo pedagoški mentor projekta naredil izbor po kriterijih ustreznost sestave projektne skupine glede na študijski program v katerega je vpisan študent, predhodno sodelovanje študenta pri projektih ter njegovem pedagoškem in raziskovanem udejstvovanju do sedaj. O vključitvi v projekt bodo študenti obveščeni po elektronski pošti.

Od študentov pričakujemo samoiniciativnost, pripravljenost na timsko delo, osnovne analitske sposobnosti ter pripravljenost na učenje in delo. Izbranim študentom lahko takšno delo pomeni bogato izkušnjo in prispeva k njihovemu osebnostnemu in siceršnjemu napredku in jim olajša iskanje zaposlitve.

Rok za prijavo je do vključno 14. 10. 2024 do 14:00 ure.

Vabilo študentom

Soglasje za zbiranje in obdelavo podatkov_studenti_SIUM (NOO)_UM FOV