Vabljeno predavanje Vključevanje umetne inteligence v proces mikroplaniranja proizvodnje

06. 06. 2023
Lokacija:
FOV UM
Slovenia

Na Fakulteti za organizacijske vede UM bomo v torek, 6. junija 2023 ob 11. uri v predavalnici 307 organizirali brezplačno vabljeno predavanje na temo VKLJUČEVANJA UMETNE INTELIGENCE V PROCES MIKROPLANIRANJA PROIZVODNJE.

Predavanje bo izvedel doc. dr. Matjaž Roblek, direktor oskrbovalnih verig v podjetju Domel, d. o. o. in visokošolski učitelj s področja inženiringa poslovnih sistemov na Univerzi v Mariboru.

Na predavanje ste vabljeni tako študenti vseh programov študija FOV kot zunanja javnost oziroma tisti, ki se ukvarjate s potrebami po uveljavitvi novih tehnologij v poslovanje podjetij, od informatikov, planerjev, razvijalcev poslovanja in odločevalcev.

Udeležba na predavanju je brezplačna. Zaradi omejenega števila mest na predavanju vas vljudno prosimo, da se prijavite, in si vaše mesto zagotovite čim prej: https://1ka.arnes.si/a/306d1ca1.

Več o vsebinah si lahko preberete v nadaljevanju.

Predavanje Vključevanje umetne inteligence v proces mikroplaniranja proizvodnje
Doc. dr. Matjaž Roblek

Vpliv umetne inteligence na naša življenja se kaže že skoraj na vsakem koraku, vendar ali ji človek lahko zaupa do te mere, da jo vključi v delovanje različnih poslovnih sistemov?

Na predavanju, ki ga pripravlja doc. dr. Matjaž Roblek se boste srečali z vsebinami o vključevanju novih tehnologij v informacijske in poslovne sisteme podjetja ter obvladovanjem negotovosti, ki nastanejo, ko so nove tehnologije implementirane.

Vsebine predavanja:

I. del (90min)

1. Umetna inteligenca in uporabnost v procesih planiranja proizvodnje

2. Od poslovne strategije uporabe novih omogočitvenih tehnologij do uspešnega aplikativnega projekta

3. Elementi negotovosti v procesu mikroplaniranja proizvodnje in vloga umetne inteligence

4. Projekt uvedbe umetne inteligence v proizvodnjo: pasti in rešitve

5. Vpliv umetne inteligence na proces mikroplaniranja proizvodnje: koristi in presenečenja

6. Spremenjene naloge in kompetence planerja proizvodnje in sodelujočih v procesu mikroplaniranja

II. del (30min)

7. Diskusija s slušatelji o izkušnjah z uvedbo umetne inteligence v procese planiranja proizvodnje

O predavatelju:

Doc. dr. Matjaž Roblek je zadnjih pet let kot direktor oskrbovalnih verig v podjetju Domel d.o.o., odgovoren za razvoj in optimizacijo organizacije, informatizacije in digitalizacije oskrbovalnih procesov ter uvedbo umetne inteligence v proces mikroplaniranja. Ima več kot 25 let izkušenj kot raziskovalec in predavatelj iz sistemov in procesov planiranja proizvodnje, saj je bil pred nastopom funkcije v podjetju Domel d.o.o. zaposlen na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za organizacijske vede.