Mednarodni simpozij s področja operacijskih raziskav v Sloveniji – SOR’23

20. 09. 2023-22. 09. 2023
Hotel Astoria, Bled, Slovenia

Od 20. do 22. septembra 2023 bo na Bledu potekal Mednarodni simpozij s področja operacijskih raziskav v Sloveniji – SOR'23 (17th International Symposium on Operational Research in Slovenia), kjer pri organizaciji, poleg Slovenskega društva Informatika ter Fakultete za strojništvo Univerze v Ljubljani, sodeluje tudi Fakulteta za organizacijske vede Univerze v Mariboru.

Na simpoziju, ki je organiziran v Sloveniji na vsake dve leti, se pričakuje preko sto udeležencev, ki prihajajo iz različnih držav iz vsega sveta, predstavnikov univerz, vladnih institucij in drugih organizacij.

Namen simpozija je popularizacija operacijskih raziskav za reševanje kompleksnih problemov (v ekonomiji, računalništvu, organizaciji, ekologiji, ipd.) ter spodbujanje k nadaljnjim raziskavam. Udeleženci konference bodo imeli možnost izmenjati izkušnje, nove rešitve in spoznanja v mednarodnem in slovenskem okviru ter prepoznati praktične probleme, ki jih je moč reševati z metodami operacijskih raziskav.

Več o programu simpozija je na voljo na spletni strani: https://sor.fov.um.si/.