FOV UM je v oktobru, kot projektni partner, pričela sodelovati pri novem projektu Erasmus+ SuMoS – Strengthening the ecosystem for sustainable student mobilty

Projekt SuMoS je bil zasnovan s širšim ciljem krepitve institucionalnega ekosistema za strateško, strukturirano in trajnostno sodelovanje med visokošolskimi zavodi na področju mobilnosti študentov z razvojem in namensko uporabo zelenih praks, digitalnih orodij in pristopov za primerjavo učnih načrtov. Gre za skupno pobudo petih partnerjev iz štirih držav EU in ene države kandidatke, ki se osredotoča na pet specifičnih ciljev.

Pričakovani rezultati projekta SuMoS so naslednji:

• Priporočila za nadaljnji razvoj ekosistema mednarodne mobilnosti študentov - predvidoma septembra 2025.
  • Smernice za nadgrajene postopke za mobilnost študentov na partnerskih institucijah s katalogom zelenih praks in orodjem za primerjavo mobilnega okoljskega odtisa študentov (MSEF) - predvidoma februarja 2027.
  • Priporočila za primerjavo predmetov in učnih načrtov na partnerskih institucijah na podlagi metrik podobnosti in zasnove učenja - pričakovano junija 2026.
  • Oblikovana, preizkušena in ovrednotena inovativna platforma, podprta z umetno inteligenco, za podporo mobilnosti študentov - predvidoma julija 2027.

Projektni partnerji:  Univerza v Zagrebu, Fakulteta za organizacijo in informatiko (Hrvaška) - vodilni partner; Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede iz Kranja (Slovenija); Univerza v Beogradu, Fakulteta za organizacijske vede (Srbija); Univerza v Žilini, Fakulteta za management in informatiko (Slovaška) in ESIEA, Visoka šola za inženiring ESIEA (Francija).

Projekt (ID projekta: 2024-1-HR01-KA220-HED-000254853) traja tri leta, od 1. oktobra 2024 do 30. septembra 2027.

Spletna stran projekta: https://sumos-project.eu/en