Center za izobraževanje in svetovanje Univerze v Mariboru, Fakultete za organizacijske vede organizira različne seminarje iz področij kadrovskega managementa, managementa projektov, proizvodnega managementa, informatike in drugih področij.
Aktualna ponudba seminarjev:
Namen seminarja
Ergonomija je znanosti o delu, človeških faktorjih in inženiringu. Povezuje udobje in ugodje pri delu, zdravje ter produktivnost, kar pomeni, da prepleta medicinsko, biološko in inženirsko znanost. Znanja usmerja v enoten cilj – humano in racionalno delo.
Udeleženci seminarja pridobijo znanje za samostojno delo pri načrtovanju zdravih in človeku prijaznih delovnih mest.
Vsebine seminarja
- sodobni trendi ergonomije,
- vzajemni odnosi med človekom in delovnim okoljem,
- telesne sposobnosti (gibalna oviranost, starost...),
- ergonomska načela načrtovanja delovnih mest,
- ergonomija v okviru I 4.0,
- ekonomski učinki ergonomskih ukrepov,
- zmanjševanje telesnega napora pri delu,
- fizikalna, kognitivna in organizacijska ergonomija,
- metodološki pristopi v prepoznavanju obremenitev in obremenjenosti,
- metode in tehnike oblikovanja delovnih mest,
- praktične usmeritve in študij primera / delavnica.
Oblike in metode dela
Seminar poteka v obliki interaktivnega dela s slušatelji. Uporabljeni so konkretni primeri iz področja Ergonomije.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen strokovnemu izpopolnjevanju in usposabljanju strokovnjakov, ki se ukvarjajo s presojo na področju varnosti in zdravja pri delu, izvajalcem medicine dela, prometa in športa, inšpektorjem za delo, predstavnikom delodajalcev in delojemalcev, zaposlenim v kadrovskih službah, vodjem programa promocije zdravja na delovnem mestu, študentom tehniških in humanističnih ved, dizajnerjem, načrtovalcem procesov z elementi ergonomije, itd.
Trajanje seminarja
Seminar traja en ali dva dni v skupnem obsegu 8 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavatelja
Predavatelj, ki izvaja seminar, se že več kot 30 let ukvarja s področjem Ergonomije. Njegovo aktualno delo posega na področje inženiringa ter interakcije med človekom in poslovnimi ter delovnimi sistemi. Je avtor številnih znanstvenih in strokovnih del na temo ergonomije in teorije v praksi.
Namen seminarja
Cilj seminarja je predstaviti slušateljem celoviti pregled nad kompleksnim področjem zagotavljanja informacijske varnosti, ki je pomembno za sleherno podjetje ali organizacijo. Predstavljene bodo različne grožnje varnosti in možne negativne posledice ob uresničitvi le-teh. Opredeljeni bodo tako tehnični kot poslovno-dokumentacijski mehanizmi zaščite na posameznih segmentih. Poudarjena bo pomembnost človeškega faktorja, ki je najšibkejši člen v verigi zagotavljanja informacijske varnosti. Predstavljena bo družina standardov ISO/IEC 27000, ki nudi temelj za sistematičen pristop k zagotavljanju informacijske varnosti v kompleksnem poslovnem okolju. Slušatelji bodo seznanjeni s procesom uvajanja SUIV (sistem za upravljanje informacijske varnosti), ki omogoča vzpostavitev varnostnih politik na podlagi ocene varnostnih tveganj kakor tudi redno spremljanje in posodabljanje njihovega izvajanja.
Znanja, ki jih bodo udeleženci pridobili z udeležbo na seminarju, bodo bistveno pripomogla k njihovi ozaveščenosti na področju informacijske varnosti, s čimer bodo pripomogli k višjemu nivoju informacijske varnosti tudi na poslovni ravni, kar nedvomno vpliva na ugled podjetja.
Vsebine seminarja
- definicije osnovnih pojmov
- komponente informacijske varnosti: razpoložljivost, celovitost, zaupnost
- opredelitev in klasifikacija groženj informacijski varnosti
- zagotavljanje fizične varnosti
- zagotavljanje logične varnosti
- kontrola logičnega dostopa
- požarne pregrade
- zaščita zoper škodljivo programje
- šifriranje
- digitalni podpis
- preprečevanje organizacijskih pomanjkljivosti
- standardi, priporočila in zakonodaja na področju varovanja informacij
- vzpostavitev sistema za upravljanje informacijske varnosti (SUIV) v organizaciji
- načrtovanje, določitev okvira SUIV
- opredelitev odgovornosti za informacijsko varnost
- analiza varnostnih tveganj
- opredelitev in uvedba varnostne politike
- presoja in merjenje učinkovitosti SUIV
- izboljševanje SUIV
- izobraževanje in ozaveščanje zaposlenih za informacijsko varnost
Oblike in metode dela
Predavanja, podkrepljena s praktičnimi primeri in vajami.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen zaposlenim v javnem in zasebnem sektorju in sicer: uprava in lastniki, vodstveni kader, zaposleni, končni uporabniki, zunanji sodelavci in poslovni partnerji.
Na željo naročnika lahko izvedbo in vsebino seminarja prilagodimo določeni zaključeni skupini slušateljev.
Trajanje seminarja
Seminar je lahko izveden v dveh ali enem dnevu v obsegu 8-10 ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavateljice
Seminar izvaja predavateljica, ki je avtorica in soavtorica številnih člankov na temo informacijske varnosti in izredna profesorica na Univerzi v Mariboru, kjer je v sklopu študijskih programov UM Fakultete za organizacijske vede nosilka in izvajalka različnih predmetov na omenjeno temo. Predavateljica kot sourednica za področje informacijske varnosti, sodeluje tudi pri oblikovanju spletnega slovarja informatike www.islovar.org.
Namen seminarja
Namen tridnevnega seminarja je udeležence seznaniti z osnovami nekaterih spletnih jezikov ter z vzpostavitvijo, delovanjem in upravljanem WordPress spletne strani, s poglavitnimi prednostmi in funkcionalnostmi. Končni rezultat seminarja bo vsebinsko in vizualno urejena spletna stran, udeleženci pa bodo prejeli dovolj tehničnih znanj za kasnejše nemoteno upravljanje le-te.
Vsebine seminarja
- osnove delovanja spletne strani
- kratek pregled spletnih tehnologij
- kratek pregled WordPress okolja
- postavitev WordPress spletne strani
- prvi koraki po postavitvi WordPress spletne strani
- nadzor nad vsebino spletne strani
- izgled WordPress spletne strani
- pregled WordPress vtičnikov
- prilagoditev WordPress teme
- napredne WordPress funkcionalosti
Oblike in metode dela
Seminar poteka v računalniški učilnici, kjer bodo udeleženci imeli na voljo lasten računalnik za nemoteno spremljanje poteka seminarja. Vodja seminarja seminar vodi preko svojega računalnika, ki je povezan s projektorjem, tako da bodo lahko vsi udeleženci seminarja sledili vsebini. V učilnici bo poleg vodje seminarja prisoten še demonstrator (odvisno od velikosti skupine), ki udeležencem pomaga pri sledenju seminarja in manjših vprašanjih.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen vsem, ki želijo vzpostaviti spletno stran in je še nimajo ter tistim, ki jo že imajo in bi jo radi posodobili.
Trajanje seminarja
Seminar traja dva dni v skupnem obsegu 9 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavateljev
Izvajalca seminarja se vsakodnevno srečujeta z IT znanji, uporabo računalniške tehnologije, spletnimi jeziki, izgradnji, nadgradnji ter vzdrževanju spletnih strani postavljenih na različnih tehnologijah. Vzpostavila sta več lastnih spletnih rešitev, tudi spletnih strani v WordPress tehnologiji.
Namen seminarja
Namen seminarja je predstaviti potrebo po lobiranju kot metodi komuniciranja med različnimi subjekti. Udeleženci seminarja spoznajo taktike, tehnike, metode in proces lobiranja.
Vsebine seminarja
- lobiranje kot tehnika managementa
- metode lobiranja
- taktike lobiranja
- tehnike lobiranja
- proces lobiranja
Oblike in metode dela
Predavanje, podkrepljeno s praktičnimi primeri in vajami.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen vsem, ki želijo izvedeti več o lobiranju in uporabi le tega v poslovnem svetu.
Trajanje seminarja
Seminar se izvaja 4 pedagoške ure.
Reference predavatelja
Predavatelj je avtor in soavtor različnih prispevkov s področja lobiranja in na fakulteti pokriva predmete s področij kriznega managementa, varnostnega managementa in logistike. V svoji karieri je upravljal pomembne funkcije tako v državni upravi kot gospodarstvu, mednarodnem in slovenskem okolju.
Namen seminarja:
Ergonomija povezuje več znanstvenih področij, ki jih usmerja v enoten cilj – uspešno in humano delo. Udeleženci spoznajo temeljne ergonomske principe in primere dobre prakse. Z obvladovanjem vsaj ene metode v ergonomiji, udeleženci pridobijo sposobnosti samostojnega kritičnega iskanja neustreznih obremenitev, ki so posledica neergonomskih delovnih okolij.
Obvladovanje metod vodi do spoznanja temeljnih načel ergonomije in zavedanje organizacije o pomenu zdravih delavcev na ergonomsko ustreznih delovnih mestih.
Seminar Metode in tehnike v ergonomiji predvideva naslednje vsebine:
- sodobni trendi ergonomije,
- ergonomska načela načrtovanja delovnih mest,
- metode in tehnike oblikovanja delovnih mest,
- humanizacija dela,
- obremenitve in obremenjenosti,
- vrste, metode in tehnike oblikovanja delovnih mest,
- metodološki pristopi v prepoznavanju obremenitev in obremenjenosti,
- metode in tehnike ocenjevanja delovnih mest (OWAS / RULA),
- seznanjanje z metodo,
- priprava na izvedbo metode,
- izvedba metode s priporočili,
- analiza rezultatov,
- diskusija rezultatov in povratni vpliv na spremembe v ergonomskih okoljih.
Obseg posameznih delov vsebin se lahko prilagaja glede na potrebe aktualne ciljne skupine.
Oblike in metode dela:
Del seminarja se izvaja v avditorni obliki, del pa v obliki delavnice. Uporabljeni so konkretni primeri s področja Ergonomije.
Komu je seminar namenjen:
Strokovnim delavcem na področju varnosti in zdravja pri delu ter zaposlenim, ki so aktivno vključeni v načrtovanje proizvodnih procesov z elementi ergonomije.
Trajanje seminarja:
Seminar traja dva dni v skupnem obsegu 10 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavatelja:
Predavatelj, ki izvaja seminar, se že več kot 30 let ukvarja s področjem Ergonomije. Njegovo aktualno delo posega na področje inženiringa ter interakcije med človekom in poslovnimi ter delovnimi sistemi. Je avtor številnih znanstvenih in strokovnih del na temo ergonomije in teorije v praksi.
Namen delavnice:
Večdnevna delavnica udeležence seznani s postopki izvajanja raziskav in uporabo osnovnih statističnih metod pri analiziranju raziskovalnih podatkov. Z delavnico udeleženci pridobijo znanja za izvedbo raziskave s pomočjo univariatnih in bivariatnih statističnih metod, izvedenih s programom za statistično obdelavo podatkov SPSS, ter interpretacijo dobljenih rezultatov. V zaključnem delu delavnice bo izvedena celotna raziskava od zasnove, zbiranja, analize in interpretacije podatkov na realnem primeru.
Vsebine:
- Uvod, Faze raziskovanja, Nivoji merjenja, Vzorčenje in reprezentativnost, Sestava vprašalnika, Spletna anketa (1ka), Postavljanje raziskovalnih vprašanj in hipotez, SPSS (priprava podatkov, grafična predstavitev podatkov)
- Opisna statistika (mere pozicije, srednjih vrednosti, razpršenosti), opisna statistika v SPSSu.
- Analitična statistika ( t-test povprečja en vzorec, t-test razlike povprečij za neodvisna vzorca, t-test razlike povprečij za odvisna vzorca), Enojna analiza variance (ANOVA).
- Povezanost dveh sprejemljivk (Hi kvadrat test), Korelacija (Pearsonov koeficient in Spearmanov koeficient korelacije)
- Odvisnost (Enostavna linearna regresija),
- Primer izvedbe raziskave s pomočjo SPSSa (postavitev raziskovalnih vprašanj, sestava spletne ankete, izpolnjevanje spletne ankete, analiza rezultatov s pomočjo SPSSa, interpretacija dobljenih rezultatov).
Oblika in metode dela:
Delavnica poteka v obliki interaktivnega dela s slušatelji. Uporabljeni so konkretni primeri s področja Metodologije raziskovalnega dela. Vsaka vsebina je predstavljena s teoretičnim uvodom, kateremu sledi praktičen prikaz izvedbe analiz s programom SPSS. Udeleženci imajo možnost samostojne izvedbe obravnavanih analiz ob pomoči predavateljic.
Trajanje delanice:
Delavnica traja pet dni v skupnem trajanju 20 pedagoških ur. Obseg, vsebine in trajanje delavnice se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavateljice:
Seminar izvaja predavateljica, ki je docentka na Univerzi v Mariboru in predava na Fakulteti za organizacijske vede. Habilitirana je za področje Kvantitativne metode in je avtorica številnih znanstvenih člankov iz področja kvantitativnih metod, statistike in matematike.
Namen seminarja
Namen seminarja je udeležence seznaniti z nekaterimi naprednimi funkcijami v okolju urejevalnika preglednic Excel. Za pripravo različnih poročil so zanimivi grafični prikazi in njihova interpretacija. V primeru pogoste uporabe iste funkcionalnosti v okolju elektronske preglednice, si pomagamo s pripravo makrojev, ki določena opravila bistveno skrajšajo. Vrtilne tabele omogočajo pregled nad podatki na različne načine in po različnih kriterijih. S pomočjo vrtilnih tabel običajno izvajamo enostavne analize in iščemo zakonitosti v podatkih, s pogojnimi stavki in uporabo VBA pa uporabnost elektronske preglednice še povečamo.
Vsebine seminarja
- napredni grafični prikazi
- uporaba makrojev in VBA
- vrtilne tabele
- pogojni stavek v Excelu
Oblike in metode dela
Seminar se izvede tudi v obliki delavnice, na kateri se udeleženci seznanijo z delom z elektronsko preglednico in vse funkcionalnosti spoznajo na konkretnih podatkih.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen samostojnim podjetnikom in manjšim podjetjem, ki bi s pomočjo enostavne elektronske preglednice želeli izvedeti več o svojem poslovanju in si olajšati delo pri različnih opravilih.
Trajanje seminarja
Seminar traja en dan v skupnem obsegu 6 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavateljev
Seminar izvajata predavatelja, ki se že vrsto let ukvarjata s področjem Računalništva in informatike, v okviru katerega se študente seznanja z naprednejšo uporabo računalnika in poučuje o uporabi različnih računalniških orodij že vrsto let. Oba predavatelja elektronske preglednice uporabljata za potrebe znanstveno-raziskovalnega dela, objav v znanstvenih in strokovnih revijah ter pripravi različnih gradiv v okviru pedagoškega dela ter znanstveno raziskovalnih ali aplikativnih projektov.
Namen seminarja
Urejanje dokumentov, pisanje dopisov, tiskanje nalepk in podobna pisarniška opravila nam lahko vzamejo veliko časa. Poznavanje naprednih funkcij v okolju urejevalnika besedil Word bistveno olajšajo delo in skrajšajo čas urejanja dokumentov. V okviru seminarja se udeleženci seznanijo z naprednimi funkcionalnostmi, kot so urejanje in primerjanje dokumentov, spajanje dokumentov, priprava seznama naslovnikov za tisk, izdelavo enostavnih makrov za pogosto uporabljene funkcije orodja ter oblikovanje strokovnega besedila. Glede na želje naročnika se lahko delež posameznih vsebin na seminarju prilagodi.
Vsebine seminarja
- osnovne funkcionalnosti orodja Word
- sledenje spremembam in urejanje dokumenta
- spajanje dokumentov
- izdelava makrov
- indeksi, reference in oznake
Oblike in metode dela
Seminar se izvede v obliki delavnice, na kateri se udeleženci seznanijo z delom v urejevalniku besedil in vse funkcionalnosti spoznajo na konkretnem primeru oblikovanja dokumenta in pošiljanja dopisa.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen vsem, ki menijo, da jim delo z dokumenti povzroča nepotrebne preglavice, predvsem pa vzame preveč časa. Z uporabo funkcionalnosti urejevalnika besedil, ki jih bodo udeleženci spoznali na seminarju bodo optimizirali svoje delo z dokumenti in prihranili čas za druga opravila.
Trajanje seminarja
Seminar traja en dan v skupnem obsegu 6 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavateljev
Seminar izvajata predavatelja, ki se že vrsto let ukvarjata s področjem Računalništva in informatike, v okviru katerega se študente seznanja z naprednejšo uporabo računalnika in poučuje o uporabi različnih računalniških orodij že vrsto let. Oba predavatelja svoje napredno znanje urejevalnika besedila uporabljata za potrebe znanstveno-raziskovalnega dela, objav v znanstvenih in strokovnih revijah ter pripravi različnih gradiv.
Namen seminarja:
Namen seminarja je spoznati atribute javnosti, dejavnike, ki vplivajo na stopnjo aktivnosti javnosti, teoretične modele in strategije odnosov z javnostmi, primere uporab teoretičnih modelov in strategij v praksi, atribute krize, pojav žvižganje in žvižgačev, strategije kriznega komuniciranja, situacijske dejavnike v krizah in primere uporab strategij kriznega komuniciranja v praksi.
Vsebine seminarja:
- Atributi javnosti
- Stopnje aktivnosti javnosti
- Teoretični modeli in strategije odnosov z javnostmi
- Primeri uporab modelov in strategij odnosov z javnostmi v praksi
- Pojav žvižganja in žvižgačev
- Strategije kriznega komuniciranja
- Primeri uporab strategij kriznega komuniciranja v praksi
- Žvižganje in žvižgači ter anonimke
- Odzivanje na žvižganje in anonimke
Oblike in metode dela:
Predavanje, podkrepljeno s praktičnimi primeri in vajami.
Trajanje seminarja:
Seminar se izvaja 4 pedagoške ure.
Reference predavatelja:
Seminar izvaja predavatelj, ki je redni profesor na Univerzi v Mariboru. Ima 32 let delovnih izkušenj. Bil je tudi prorektor Univerze v Mariboru, v obdobju od 2008 do 2016 pa dekan Fakultete za organizacijske vede Univerze v Mariboru. V sklopu študijskih programov na Fakulteti za organizacijske vede je nosilec in izvajalec predmetov: Poslovno komuniciranje, Odnosi z notranjimi javnostmi, Organizacija izobraževanja, Management izobraževalnih procesov, Interno komuniciranje in Kadrovski sistemi. Je avtor knjige Management poslovnega komuniciranja in avtor več člankov iz tega področja.
Namen seminarja
Seminar je usmerjen v razvijanje pisnih zmožnosti kot nujne sestavine uspešnega komuniciranja v angleškem jeziku.
Vsebine seminarja
- nasveti za pisanje, pogoste napake,
- elementi in oblika e-sporočila v angleškem jeziku,
- kako napisati profesionalno, vsebinsko ustrezno in jezikovno pravilno e-sporočilo,
- katere so koristne fraze pri pisanju e-sporočil in katerih se je bolj izogibati,
- kako napisati e-sporočilo, upoštevajoč naslovnika in namen sporočila (prošnja, povpraševanje, zahvala, opravičilo, vabilo idr.),
- vaje v pisanju e-sporočil.
Oblike in metode dela
Delavnica je praktično usmerjena, zato nanjo udeleženci lahko prinesejo tudi svoje pisne „izdelke“. Odvisno od želja udeležencev bo potekala v angleškem ali slovenskem jeziku.
Komu je seminar namenjen
Delavnica je namenjena vsem, ki želijo izboljšati pisanje e-sporočil v angleškem jeziku. Zahtevano znanje na vsaj B1 ravni.
Trajanje seminarja
Seminar traja štiri dni v skupnem obsegu 20 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavatelja
Delavnico bo izvedla lektorica za angleški jezik na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za organizacijske vede, ki ima več kot 25 let izkušenj pri poučevanju angleškega jezika.
Namen seminarja:
Namen seminarja je spoznati osnovna načela komuniciranja in pravil poslovnega oblačenja ter vpliv le-teh na ugled posameznika, ki deluje v poslovnem svetu. Slušatelji seminarja se seznanijo s praktičnimi primeri pravilne in nepravilne rabe elementov poslovnega komuniciranja, ki lahko učinkovito pripomorejo h krepitvi ugleda in doseganju zastavljenih poslovnih ciljev. Ob koncu seminarja bodo slušatelji seznanjeni s pravili oblačenja, ki jih narekuje poslovni bonton oziroma protokol, s pomočjo katerih se bodo lahko izognili marsikateri zadregi na poslovnih in družabnih srečanjih.
Vsebine seminarja:
- Osnove komuniciranja
- Prvine uspešnega prepričevanja
- Ugled kot prvina prepričevanja
- Vpliv videza na ugled
- Fenomeni barv
- Pravila poslovnega oblačenja
- Kodeksi: prosti čas, osnovni casual, casual, poslovni casual, poslovno oblačenje, poslovno oblačenje managerjev, večerna obleka, popolna večerna obleka
- Uporaba kodeksov
- Individualna nota
Oblike in metode dela:
Predavanje, podkrepljeno s praktičnimi primeri in vajami.
Trajanje seminarja:
Seminar se izvaja 4 pedagoške ure.
Reference predavatelja:
Seminar izvaja predavatelj, ki je redni profesor na Univerzi v Mariboru. Ima 32 let delovnih izkušenj in je strokovnjak s kadrovsko izobraževalnega področja. V sklopu študijskih programov na Fakulteti za organizacijske vede je nosilec in izvajalec predmetov: Poslovno komuniciranje, Odnosi z notranjimi javnostmi, Organizacija izobraževanja, Management izobraževalnih procesov, Interno komuniciranje in Kadrovski sistemi. Je avtor knjige Management poslovnega komuniciranja in avtor strokovnih ter znanstvenih člankov iz zgoraj omenjenih področij.
Namen seminarja
Namen seminarja je udeležencem skozi praktične primere in tehnike prikazati najnovejše trende na področju oblikovanj prezentacij - od izbire barv, primernih fotografij, načinov prikaza ter primerne tipografije.
Vsebina predavanja
- predstavitev trendov na področju oblikovanja prezentacij
- pregled nekaterih najpogostejših napak pri pripravi prezentacij
- uvod v program za izdelavo predstavitev Microsoft PowerPoint
- izdelava prezentacij (vstavljanje vsebine, slik, video posnetkov, ...)
- uporaba in nameščanje različnih fontov
- iskanje in uporaba slik, najdenih na različnih spletnih straneh
- psihologija barv, uporaba skladnih barv
- predstavitev alternativ programu Microsoft PowerPoint
- nasveti za učinkovito predstavitev
Oblike in metode dela
Predavanje poteka v predavalnici ali računalniški učilnici. Predavatelj predavanje vodi preko svojega računalnika, ki bo povezan s projektorjem, tako da bodo lahko vsi udeleženci predavanja sledili vsebini. V predavalnici bo poleg govorca prisoten še demonstrator (odvisno od velikosti skupine), ki udeležencem pokaže omenjene vsebine na praktičnih primerih.
Komu je seminar namenjen
Delavnica je namenjena vsem, ki želijo izboljšati tehnike izdelave predstavitev, ter tistim, ki želijo da bi njihove predstavitve drugačne od klasičnih.
Trajanje seminarja
Seminar traja en dan v skupnem obsegu 4 pedagoških ur. Vsebine, izvedba in obseg seminarja se glede na želje naročnika lahko spremenijo.
Reference predavatelja
Izvajalca delavnice se vsakodnevno srečujeta z IT znanji, uporabo računalniške tehnologije, grafičnim oblikovanjem in pripravo različnih gradiv, tudi z izdelovanjem računalniških prezentacij.
Namen seminarja
Cilj seminarja je seznanjanje s projekti, projektnim vodenjem, pripravo projektov, obvladovanjem izvedbe, obvladovanjem tveganj, vključevanjem zunanjih in notranjih deležnikov, motivacijo članov projektnih timov in z vzpostavitvijo projektnega sistema.
Vsebine seminarja
IZHODIŠČA
- opredelitev projekta
- opredelitev projektnega managementa
ORGANIZIRANJE IN VODENJE PROJEKTOV
- vključevanje projektov v poslovni sistem
- organizacija dela v projektu in motiviranje projektnih timov
PROCESI V PROJEKTU
- priprava projektov
- spremljanje in vodenje projekta
- zaključevanje projekta
PROJEKTNI SISTEM IN PODPORA PROJEKTNEMU DELU
- projektna dokumentacija
- projektni informacijski sistem
Oblike in metode dela
Predavanje bo potekalo v obliki seminarja in interaktivnega dela s slušatelji. Uporabljeni bodo konkretni primeri planiranja in vodenja projektov.
Komu je seminar namenjen
Seminar je namenjen udeležencem iz podjetij ali ustanov, ki sodelujejo v projektih kot upravljalci ali vodje. Namenjen je tudi udeležencem, ki so strokovnjaki na posameznih področjih in so hkrati člani projektnih timov.
Trajanje seminarja
Dvodnevni seminar traja 12 pedagoških ur. Vsak dan je predvidenih 6 pedagoških ur, v treh blokih po dve uri z odmori. Trajanje seminarja se glede na želje naročnika lahko spreminja.
Reference predavatelja
Predavatelj je strokovnjak s področja organizacijskih in informacijskih sistemov in je kot vodja ali kot sodelavec sodeloval pri preko 50 večjih razvojnih in raziskovalnih projektih. Ima dolgoletne izkušnje s področja svetovanja in usposabljanja v mednarodnem in slovenskem okolju.
Poleg zgornjih vsebin seminarjev smo za različne naročnike izvedli tudi spodaj naštete seminarje. V kolikor vas zanima kateri od spodnjih naslovov vam z veseljem pripravimo ponudbo.
- Kako ohranjati avtoriteto v razredu
- Kibernetske grožnje in zloraba informacijskih tehnologij ter sistemov
- Oblikovanje uspešnih skupin in timov
- Obvladovanje časa
- Organizacijsko vedenje in teorije vodenja
- Podpora odločanju
- Pogajanja
- Poslovno komuniciranje
- Pravila poslovnega oblačenja – garant za uspešno poslovno komuniciranje
- Projektni pristop in obvladovanje projektov
- Skrivnosti učinkovitosti in ustvarjalnosti v timu
- Vodenje projektov
Dodatne informacije:
Center za izobraževanje in svetovanje
telefon: 04 2374 245
e-pošta: cis.fov@um.si