Udeležba zaposlenih FOV UM na Erasmus+ tednu mobilnosti zaposlenih “BIP4BIPs” v Dubrovniku

V organizaciji Univerze v Zagrebu, Fakultete za organizacijo in informatiko je med 22. in 28. septembrom 2024 potekal Erasmus+ mednarodni teden mobilnosti zaposlenih »BIP4BIPs«. 30 udeležencev, med njimi tudi dva zaposlena FOV UM asist. Tilen Medved in asist. Staša Blatnik, iz 11 različnih držav se je najprej srečalo preko spletnega orodja MS Teams, fizični del mobilnosti pa je potekal v Dubrovniku na Hrvaškem.

Pester program je bil sestavljen iz različnih metod učenja in poučevanja skozi katere so udeleženci pridobili informacije in vpogled v to, kaj vse je potrebno za uspešno organizacijo in izvedbo KIP mobilnosti. Udeleženci so sodelovali v izzivu v sklopu katerega so morali razviti novo idejo za organizacijo mobilnosti na svoji krovni organizaciji. Obiskali so tudi Narodni park Mljet, kjer so jim zaposleni predstavili izzive s katerimi se soočajo. Rešitve na le te so udeleženci morali povezati s koncepti ESG in SDG ter jih vključiti v svojo idejo izvedbe mobilnosti.