Razpis delavnic iz informacijskih tehnologij za dijake

Za dijake v šolskem letu 2017/18 ponujamo 14 delavnic. Vsaka delavnica traja 3 šolske ure. Aktivna udeležba šteje v obvezne izbirne vsebine. Predvidene so naslednje delavnice:

MS Excel, napredne funkcije preglednice; MS Excel, uporaba preglednice v raziskovanju; MS Access, sistem za upravljanje z bazo podatkov ter razvoj rešitev; Greenfoot, program za učenje Jave in razvoj 2D igric; Alice 3, program za učenje Jave in razvoj 3D igric; Anylogic, program za razvoj simulacijskih modelov, Internet stvari, mini projekt z Arduinom; Multimedija, razvoj multimedijskih predstavitev; Oracle Apex, orodje za hiter razvoj spletnih aplikacij; Podatkovno rudarjenje, analiza podatkov in iskanje zakonitosti iz podatkov; CMS, upravljanje vsebin na spletni strani; Odločanje in ekspertni sistemi, osnove in programska podpora;  Z računalnikom do boljših odločitev, primeri uporabe; Razvoj poslovnega modela, mini projekt, Linux (Ubuntu), operacijski sistem.

Kraj: UM FOV, Kidričeva 55a, etaža 4, predavalnica P401

Izvajalci: doc. dr. Alenka Baggia, izr. prof. dr. Alenka Brezavšček, doc. dr. Anja Žnidaršič, vpred. mag. Iztok Bitenc, doc. dr. Brane Šmitek,  izr. prof. dr. Uroš Rajkovič, zasl. prof. dr. Vladislav Rajkovič, doc. dr. Davorin Kofjač, red. prof. dr. Andrej Škraba, doc. dr. Mirjana Kljajić Borštnar, izr. prof. dr. Andreja Pucihar, viš. pred. dr. Gregor Lenart, asist. Marjeta Marolt in red. prof. dr. Robert Leskovar.

Terminski načrt izvedbe in podrobnosti bo objavljen 20. septembra 2017.

Na izbrane delavnice se je potrebno prijaviti najkasneje do 10. oktobra 2017. V primeru več kot 15 prijav za posamezno delavnico, bo upoštevano pravilo "prvi pride, prvi melje", za ostale bo ponujen nov termin izvedbe. Delavnica z manj kot 6 prijavljenih se ne izvede. Dijaki, ki se prijavijo na delavnice, boste o morebitnih spremembah obveščeni po elektronski pošti, splošna obvestila pa bodo objavljena na tej spletni strani.

Udeležba je brezplačna.

Uradno novico najdete na: Razpis delavnic iz informacijskih tehnologij za dijake